Systém kvetovej terapie kvapkami z divokých bylín, ktoré nás obklopujú, patria medzi najjemnejšie spôsoby celostnej liečby, aký je ľudstvu za posledné storočie daný. Bachova kvetová terapia bola založená Dr.Edwardom Bachom(1886-1936), ktorý ako lekár predbehol svoju dobu. Počas svojho krátkeho života prešiel od školskej medicíny k prírodným formám medicíny, s ktorou chcel podporiť emocionálne a duševné zdravie človeka. Dr.Bach objavil 38 kvetov, každý pre špecifický emocionálny a mentálny stav. K tomu ešte vytvoril kombináciu piatich kvetov(Rescue Remedy- Krízová esencia), určenú pre náročné situácie. Dr.Bach vychádzal s presvedčenia, že všetky choroby, ktorými človek trpí majú svôj pôvod v negatívnych stavoch mysle. Bachovky pôsobia práve na tieto negatívne stavy tak, že harmonizujú myseľ a vytvárajú pozitívne postoje.

POMÁHAJÚ KEĎ:

  • keď prežívate ťažké životné obdobie
  • podliehate stresu, nervozite, podráždenosti(premenštruačný syndróm, klimaktérium)
  • máte doma hyperaktívne deti
  • podliehate nevysvetliteľnej únave
  • necítite sa dobre, ale ste bez konkrétnej lekárskej diagnózy
  • prežívate negatívne emócie a máte pocit, že vás to vyčerpáva
  • chcete nájsť v sebe harmóniu
  • hľadáte jemnú doplnkovú liečbu k vašim zdravotným problémom

Keďže Bachove kvety pôsobia na energetickej úrovni, nie je možné sa nimi predávkovať alebo si vytvoriť návyk. Sú úplne bezpečné bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Môžu sa používať súčasne s akoukoľvek inou liečbou. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie aj pre tehotné ženy a deti. Úspešne sa používajú aj pri liečení zvierat a rastlín.


Ako pôsobí Kvetová terapia ?

Bachove kvapky pomáhajú zmeniť naše myslenie, odstrániť negatívne nálady a zmeniť ich na pozitívny postoj. Vytvárajú z nás harmonické a vyrovnané bytosti. Každý jeden kvet je určený na špecifický duševný stav. Pokiaľ sa negatívne stavy podchytia už na začiatku a pomocou Bachových kvetov sa opäť dosiahneme duševnú harmóniu, choroby sa na telesnej úrovni nikdy nemusia prejaviť. Bachova kvetová terapia pomáha pri ťažkých životných skúškach, stavoch veľkej vyčerpanosti, pri prekonávaní strachu, hnevu, smútku, vnútorného napätia. Negatívne pocity nepotláča, ale vytvára opačný pozitívny postoj. Tým sa v človeku vytvorí samouzdravovací program, ktorý je veľmi dôležitý aj pri liečení fyzických chorôb. Napriek tomu, že Bachove kvapky nie sú určené priamo na telesné príznaky chorôb, pomáhajú chorobu pochopiť a vyrovnať sa s ňou. Tým výrazne prispievajú k urýchleniu procesu liečby. Bachove kvety sú teda predovšetkým výbornou prevenciou pred chorobami a podporným prostriedkom počas liečenia choroby. Umožňujú vytvoriť vnútornú harmóniu skôr, ako sa nerovnováha prejaví na fyzickej úrovni ako choroba. Cieľom Bachovej terapie je harmonický rozvoj osobnosti, vyrovnanosť a sebapoznanie. Po využívaní esencií je potrebná kontrola, či je potrebné pokračovať v harmonizácií. Užívajú sa 1 – 20 mesiacov v závislosti od závažnosti a dlžky psychických problémov.Bachove kvapky môžete používať kedykoľvek, keď pociťuje, že ste vnútorne rozladený, nevyrovnaný, vyčerpaný, neviete ako ďalej...Bachova kvetová terapia pomáha pri komplikovaných vzťahoch s druhými ľudmi, keď máte problém komunikovať s ostatnými, bojíte sa konkrétnych vecí, či máte nevysvetliteľné obavy. Bachove kvapky sa osvedčili aj pri zdravotných problémoch, ktoré nemajú nejakú jasnú príčinu, pri chronických chorobách ako podporný prostriedok. Pomáhajú deťom zvládnuť obdobia, ktoré sú pre nich veľmi citovo náročné ako napr. Prvé dni v škole, škôlke, odlúčenie od rodičov, choroby, úrazy, sklamania, smútok, detský hnev, agresivitu, hyperaktivitu...Dospelým pomôžu napr. prekonať traumy ako strata zamestanania, rozvod, úmrtie v rodine, prepracovanosť a pod...

Miešanie esencií:
Do jednej mixovacej fľaštičky je možné namiešať 2-6 esencií naraz a tak môžu pokryť psychické rozpoloženie človeka. Tento spôsob je efektívnejší než užívať 1-2 esencie a zároveň aj finančne menej náročnejší.

Zloženie:
Do čistej sterilnej fľaštičky sa nakvapkajú esencie a neperlivá minerálna voda. 

Ako prebieha výber esencií:
1. osobným pohovorom
2. samotným výberom klienta

Ako budú na mňa esencie pôsobiť?
Každý človek  je jedinečný a nedá sa dopredu určiť ako budete pôsobenie esencií vnímať. Niekto vníma pozvoľné zlepšovanie svojho stavu už počas prvých dní užívania a niekto neskôr. U niekoho sa počas prvých dní môže stav aj zhoršiť ako sa problémy čistia a následne sa stav pozvoľné zlepšuje. Niekto pocíti na začiatku užívania esencií silnú eufóriu a postupne sa ustáli v bode, kedy eufória zmizne a cíti sa lepšie než na začiatku užívania esencií.

Klientom, ktorí prechodné zhoršenie stavu ťažko znášajú, doporučujem na čas znížiť dávkovanie podľa vlastného užívania na 3x denne 3 kvapky alebo 2x denne 2 kvapky. Keď nepríjemné stavy pominú, vráti sa opäť k bežnému dávkovaniu 4 x denne 4 kvapky.

Vo väčšine prípadov sa klientom po prvej užívacej fľaštičke uľaví a cítia sa lepšie než na začiatku. Raz za čas sa objaví klient, ktorý po prvej užívacej fľaštičke nepociťuje zmeny a pocíti ich až po ďalšej fľaštičke. Z praxe som vypozorovala, že ako najefektívnejšia varianta sa ukazuje, keď klient užíva Bachove esencie minimálne 2-3 mesiace. Svojich klientov upozorňujem, že pokiaľ si v sebe hromadia problémy roky, nie je možné hneď po mesiaci očakávať zázraky. Neexistuje žiadna metóda, ktorá Vás na počkanie zmení na iného človeka. Veľkú časť práce na sebe robíte Vy sami a Bachove esencie Vám ku zmenám dodajú potrebnú energiu.

Zmien si môžete všimnúť už na maličkostiach – napr. uvedomíte si, že ste nejakú náročnú situáciu zvládli oveľa ľahšie a pokojnejšie než predtým, alebo sa odhodláte k niečomu, čoho ste sa dlhodobo obávali, alebo zistíte, že veci, čo Vás znepokojovali Vás teraz nechávajú kľudnými, alebo sami od seba začínate inak alebo viac komunikovať, cítite sa vitálnejšie, ľahšie, slobodnejšie, šťastnejšie.

 
Ako môžem celý proces liečenia podporiť?
Spolu s fľaštičkou esencií dostávate popis účinkov Vašich esencií. Je dobré si v priebehu užívania prečítať ich charakteristiku a uvedomovať si ich v plnej miere, ktoré mentálne a emočné vzorce Vám bránia v spokojnejšom prežívaní života. Pokiaľ takto vedome prijmite zodpovednosť za zlepšenie svojho stavu, podporíte tým celý liečebný proces.

Na tejto stránke ( v spodnej časti) sú afirmácie k jednotlivým esenciám. Vyberte si tie, ktoré máte namiešané vo fľaštičke a opakujte si ich nahlas, vždy keď si kvapkáte a užívate esencie. Tak isto tým podporíte proces premeny.


Prvú fľaštičku esencií mám za sebou a ako pokračovať?
Ak sa klient cíti, že mu vybraná zmes robí dobre a cíti sa fajn, je dobré ešte jednu fľaštičku s rovnakými esenciami na doťuknutie a doladenie jeho stavu.

Ak sa klient cíti lepšie, no zároveň začal riešiť iné životné situácie alebo sa v jeho živote objavili iné okolnosti, je nutná konzultácia. Vtedy je potrebné zmes doplniť, upraviť.